O nas

Poznaj bliżej Kaszpir Trike

Jesteśmy firmą zajmującą się budową jedynych w swoim rodzaju motocykli trójkołowych. Firma nasza opiera się na 20-letnim doświadczeniu w tworzeniu takich pojazdów oraz pasji i wysokiej klasy rzemiośle. Bryła każdego  motocykla jest tak niepowtarzalna i charakterystyczna  dlatego,  że została w 100% zaprojektowana i wykonana w naszej firmie. Przykładamy olbrzymią wagę do stylu, który starannie od lat wypracowujemy na rynku.

Motocykle wykonane przez nas zostały niejednokrotnie docenione zdobywając pierwsze miejsca na wystawach, zlotach, w tym dwukrotnie na Mistrzostwach Polski motocykli customowych.

Materiały które używamy do budowy to stal gatunkowa i stal szlachetna – kwasoodporna inoxs (nie stosujemy powłok galwanicznych typu chrom, nikiel ze względu na ich małą trwałość). Zabudowa natomiast wykonana jest z żywic i włókien szklanych, co nadaje nam lekkości i powtarzalności. Kolor lakieru wybiera klient, dostępne techniki to: mat, metalik, perła, hydrografika, aerograf. Trike dodatkowo można wyposażyć w wodoodporny zestaw nagłośnienia ze wzmacniaczem o mocy RMS 4×40 W.

W trike montowany jest silnik V8 pojemności 4,2 L, który pochodzi z Audi A8. Moc generowana to fabryczne 299 KM, plus otwarty układ wydechowy co daje z pewnością grubo powyżej 300 KM. Moc ta przenoszona jest na koła za pomocą skrzyni automatycznej trip-tronik. Przyczepność do podłoża zapewnia nam firma Michelin lub Pirelli w rozmiarze 335/30R18. Obręcze kół wykonane ze stopów lekkich na zamówienie w renomowanej firmie niemieckiej. Zawieszenie odpowiadające za trakcję i bezpieczeństwo posiada pełną regulację odbicia i dobicia amortyzatorów, jak również regulację twardości sprężyn za pomocą gwintów.

Jazda… tutaj zaczyna się zabawa. Wsiadając na motor masz wrażenie , że wciskasz się w bolid wyścigowy, przekręcasz kluczyk w stacyjce, czerwonym klawiszem na kierownicy włączasz zapłon. Wtedy usłyszysz delikatny łoskot pompy paliwa. Następnie kolejnym przyciskiem odpalasz Bestię. Pierwszy ryk przyspiesza bicie Twego serca. Lewą ręką wrzucasz Drive, prawą odkręcasz manetkę gazu i znikasz. Po chwili jedziesz już 200 km/h i wiesz, że to jest to.

Motocykl jest tak skonstruowany i wyważony, że nawet przy maksymalnym, równym odkręceniu manetki gazu cały czas zachowuje swoje właściwości trakcyjne, a gwałtowne odkręcenie manetki gazu powoduje uniesienie przedniego koła w górę i znowu znikasz… Starty i pokonywanie łuków mogą wiązać się z uślizgiem tylnej osi, ale przecież właśnie o to chodzi.

Wielokrotne testy i próby pokazują w takich momentach, iż nie występuje zjawisko podsterowności, a nadsterowność jest bardzo mile widziana. Gdy zerwiesz całkowicie przyczepność to kręcenie bączków i driftowanie dostarczy Tobie maksymalnych wrażeń. Problem w tym momencie pojawia się tylko jeden-brak widoczności ze względu na kłęby dymu. W przypadku chęci szybszej reakcji tylnej osi na uślizg używasz hamulca w prawej nodze, która działa na tę oś i powoduje przy jednoczesnym skręceniu kierownicy natychmiastowy uślizg. Puszczasz hamulec, odkręcasz gaz i sytuacja powtarza się ponownie-znikasz w kłębach dymu…

Budowa trike to nie tylko wielka pasja, ale codzienna praca od rana do wieczora. Dlatego też, maszyna ta jest “dopieszczona” w każdym calu i precyzyjnie zaprojektowana tak, aby dawała Tobie moc adrenaliny i niebanalnych wrażeń.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i miłe słowa. To dzięki Wam tworzymy i budujemy , jesteście naszą motywacją. A co z tego wychodzi zobaczcie sami oglądając filmy i zdjęcia. Do zobaczenia na zlotach i imprezach.

Zainteresowanych zakupem odsyłamy do Sklepu.

Pozdrawiam,
Kaszpir

Back to top
WALUTA / CURRENCY
EUR Euro